Hakkımızda

Günümüzde iletişim, tahminlerin ötesinde bir hızla gelişiyor; zaman ve uzaklık kavramları adeta yeniden tanımlanıyor. Bu değişim, duygusallıklarımızı, hayal gücümüzle birleştirerek daha farklı bir gerçekliğe kavuşturmamıza da fırsat veriyor. Uzakta olsalar bile, sevdiklerimize ulaşabilmek, sevinci ve acıyı paylaşmak, yaşama beklenmedik sürprizler katmak ve varlığımızı hissettirmek artık o kadar kolay ki...

"Bütün dünyaya çiçek!" sloganıyla çalışmalarını sürdüren ve tüm dünyada kabul gören "INTERFLORA", kaliteli, güvenli, müşteri odaklı ve zamanla yarışan nitelikte bir hizmeti almanın adresidir.

INTERFLORA, duygularınızı düşlerinizdeki çiçeğe dönüştürerek, en uzak mekanlardaki dostlarınıza bile iletmenize imkan veren uluslararası bir organizasyondur.

Yurtiçi ve Yurtdışı çiçek siparişlerinizi zamanında alıcısına teslim etmek, ürünün kalitesi ve siparişin zamanında alıcıya teslimi konusundaki titizliğimiz hizmetlerimizin vazgeçilmez ilkeleridir.

INTERFLORA, çok pratik bir işleyişe sahiptir. Dünyanın herhangi bir yerinden ülkemize veya ülkemizden dünyanın herhangi bir yerine bir çiçek göndermek istediğinizde, üye kuruluşlarımızı arayarak veya 24 saat hizmet sunan web sitemizden sipariş verebilirsiniz.

Zengin çeşitlerin yer aldığı özel olarak hazırlanan kataloglarımızı, üye kuruluşlarımızda veya web sitemizden inceleyebilir, öneriler ve özel bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Bu farklı hizmeti sunmanın yanı sıra, çiçekçilik endüstrimizin gelişmesine de katkıda bulunan İNTERFLORA ÇİÇEKÇİLERİ DERNEĞİ; çiçekçiler arasındaki iletişimi sağlamak ve geliştirmek, Türk Çiçek Sanatının tüm dünyaya duyurulmasını sağlamak ve gelişmeleri paylaşmak gibi misyonları da yerine getirmektedir.

Çiçek duygudur, özen ister ve ulaşmakta sabırsızdır.

Bir gün, duygularınızı çiçeğe dönüştürmek isterseniz; İNTERFLORA size en yakın yerde ve sizi en iyi hissederek, düşlediklerinizi gerçekleştirmeye hazır...


Tarihçe

1908 yılında Almanya'daki çiçekçilerin bir araya gelmesiyle FLEUROP teşkilatı kurulur. Bunu, 1910 yılında Amerika'da F.T.D. teşkilatı ve 1923 yılında ise İngiltere'de INTERFLORA teşkilatının kuruluşu izler. Daha sonraları Avrupa Birliği olarak FLEUROP-INTERFLORA adıyla Avrupa teşkilatı birleşir. 1946 Yılında F.T.D. Amerika teşkilatı kurulur ve bu da elinde çiçekle koşan adam olarak sembolize edilir ve günümüzde 156 ülkede 49.000 üyesi ile hizmet veren devasa bir organizasyona dönüşür. İNTERFLORA Dünya Teşkilatında ülkemizi temsil eden tek yasal kuruluş olan İNTERFLORA ÇİÇEKÇİLERİ DERNEĞİ, İçişleri Bakanlığı'nın 23.06.1976 gün ve 5788 sayılı onayı ile kurulmuştur.